Presidenti kroat mbërrin sot në Kosovë

0

Presidenti i Kroacisë Ivo Josipoviç është i ftuari special me ftesë nga Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, dhe në praninë e zyrtarve të lartë kosovarë.

Në axhendën e Presidentit kroat është përfshirë edhe vizita në komunitetin kroat  në Janjevë dhe kontigjentin kroat që shërbejnë në kuadër të KFOR-it.

Pasi vizitoi Malin e Zi, Maqedoninë Jasipoviç tashmë ndodhet në Kosovë.

/Redjon Shtylla/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here