“Je lojtar i vjetër dhe i lodhur”, gazetari- Ramës: Duro deri në dhjetor, uroj mos të të shoh si Nano që iku si fshatar

0

Gazetari dhe njëkohësisht botuesi i gazetës “Koha Jonë “,  Nikoll Lesi është  përplasur disa herë  me kryeministrin Edi Rama, teksa ishin të  ftuar perballë  njëri-tjetrit  në emisionin “Repolitix” në  Report  tv.

nikoll-rama Ndërsa debatonin për  fajësinë ose jo të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri dhe rikthimin e tij të mundshëm në PS, Rama ka shkëmbyer disa batuta me Lesin.
Rama: I vjetër dhe i lodhur
Lesi: Duro, duro, do ta shohim nga dhjetori a nga pranvera sa i lodhur jam.
Rama: S’je i lodhur nga unë, je i lodhur nga jeta, po leri se nuk të shkojnë këto.
Lesi: Unë flas në emër të oponencës. Uroj kurrë të mos të të shoh si Fatos Nano që iku si fshatar në Maqedoni.
Rama: Ku të iki, te Koha Jonë?

 

/R.Bakalli/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here