Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Jaguar-i më i shpejtë

Jaguar-i më i shpejtë

0 Komentet 🕔10.07.2014 - 11:08

Të fiksuar pas makinave? Keni nostalgji për të udhëtuar me një “bishë”? Jaguar F-Type Project 7 është zgjidhja e duhur.

Kjo makinë ofron një teknologji super të avancuar, me një pamje dhe performancë mahnitëse.

Projekti i ri Jaguar F-Type është më i fuqishëm dhe më i shpejti zhvilluar ndonjëherë, i cili është prezantuar në tempullin e shpejtësisë Goodwood, në Anglinë jugore, ku këtë muaj mbahet festival i famshëm i shpejtësisë.

Kjo makinë ka një motor 8 cilindra benzinë turbo motir-litra, i cili ka një fuqi prej 575 hp në 6500 rpm dhe një çift rrotullues maksimal prej 680 Nm. Makina arrin 300 herë shpejtësinë dhe përshpejton nga 0 në 100 në 9 sekonda.

Jaguar F-Type 7 është një makinë garish me një trup alumini, peshë të kufizuar e cila arrin deri në 1585 kg, fibër karboni aerodinamike deh të fuqishme.

Bëhet e ditur se shtëpia britanike do të prodhojë 250 njësi.

/ Izabela Zavalani /

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Pjesërisht vranët
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
11°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
9°/2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Chance of Shiu!
7°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
6°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
5°/-5°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Bore!
4°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Clear
2°/-8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
2°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214