Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Jack Ma, njeriu më i pasur i Kinës: isha më i lumtur kur fitoja 12 dollarë në muaj

Jack Ma, njeriu më i pasur i Kinës: isha më i lumtur kur fitoja 12 dollarë në muaj

0 Komentet 🕔26.01.2018 - 18:24

1

“Paratë që kam sot janë përgjegjësi. Është besimi i njerëzve tek unë ”

Jack  Ma, themeluesi dhe kryetari ekzekutiv i Alibaba, u bë njeriu më i pasur në Kinë me një rekord  prej 25 milion$ në shtatorin e kaluar.

Por zoti  Jack  Ma thotë se ishte po aq i lumtur,  ndoshta edhe më i lumtur , në kohën kur ishte ne kolegj  dhe  mezi  bënte ndonjë të hollë për të kaluar ditën .

Sipas dokumentarit rreth jetës së tij të quajtur Crocodile në Yangtze.Pas diplomimit në vitin 1988, ai punoi si mësues i anglishtes në një universitet lokal në qytetin e tij të lindjes të Hangzhou, Kinë. Ai  bënte vetëm  12 $ në muaj . Kur fliste në një drekë me Klubin Ekonomik të Nju Jorkut, Z. Ma i referohej kësaj periudhe si  ”jeta më e mirë që kisha”.

“ Kur ju nuk keni shumë para, ju e dini se si ti shpenzoni ato . Por sapo të bëheni miliarder, keni shumë përgjegjësi ” – shpjegoi   z.Jack MA.

Kjo nuk është hera e parë që Z. Ma ka folur për barrën e të qenit një miliarder. Kur fliste në një panel në Iniciativën Globale Klinton në Nju Jork, ai i referohej ditëve të tij si mësues anglishteje  si “fantastike”, sipas CNN Money. Ai tha se dikush me  1 milion $  është “me fat”, por kur arrin 10 milionë dollarë, “keni probleme”.

Përgatiti: E.S.L

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
14°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
12°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
2°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214