Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Ja pesë gratë më të votuara në Kosovë

Ja pesë gratë më të votuara në Kosovë

0 Komentet 🕔16.06.2014 - 14:51

Kandidatja e LDK-së për deputet, Vjosa Osmani, është e para në këtë listë. Ajo është gruaja më e votuar në zgjedhjet e 8 qershorit, njëherazi e vetmja që ka marrë më shumë se 30 mijë vota. Numri paraprak i votave për të është 30 mijë e 431 vota.

E dyta në listë renditet Teuta Rugova, vajza e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ajo ka marrë 28 mijë e 363 vota dhe ka lënë pas shumë politikanë me përvojë Kosovë, duek u renditur e treta në partinë e saj pas Isa Mustafës dhe Osmanit.

timthumb

Pas tyre, e treta deputete e votuar është Puhie Demaku e Vetëvendosjes me 11,327 vota.

Puhie_Demaku_-_Vetevendsoje

Në vendin e katërt dhe të pestë janë dy deputetet e PDK-së, Labinotë Demi – Murtezi dhe Sala Berisha-Shala me përkatësisht 11,014 dhe 10,741 vota. Labinotë Demi-Murtezi ka marrë  më shumë vota se të gjitha gratë në listen e PDK-së, duke lënë larg Flora Brovinën, Vlora Çitakun, Edita Tahirin e Margarita Kadriun. Ajo do të jetë gruaja e parë me shami në parlamentin e Kosovës.

combine-images

 

/Romina Qama/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214