Itali,gjykata kërkon hetimin e Berluskonit

0

Një gjykatë italiane e cila shpalli të premten fajtor tre ndihmës të Silvio Berluskonit për inkurajim të prostitucionit minoren, i ka kërkuar prokurorisë që të hetoje  më shumë për Berluskonin.

Asnjë dënim që i është shqiptuar Berluskonit dhe tre të tjerëve, nuk do të hyjë në fuqi përderisa procesi i apelit të ketë mbaruar. Sipas agjencisë Reuters, e cila citon burime të veta nga prokuroria, mund të ndodh që të dyshuarit të akuzohen edhe për ndikim të dëshmitarëve.

Berluskoni tashmë është dënuar me shtatë vjet të mbajtjes së ndonjë detyre publike, në një gjykim të njëjtë, pasi u gjet fajtor se ka paguar për shërbime seksuale një ish-valltare Karima El Mahroug, që njihet si Ruby “hajdutja e zemrave”, në kohën kur ajo ishte e mitur.

 

/Elta Liksenaj/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here