Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Itali shkatërrohet banda e shqipëtarëve, kapen 20 kg drogë

Itali shkatërrohet banda e shqipëtarëve, kapen 20 kg drogë

0 Komentet 🕔12.07.2013 - 17:54

Autoritetet italiane kanë shkatërruar një bandë kriminale të trafikimit të lëndëve narkotike duke sekuestruar edhe 20 kg lëndë narkotike. 17 kg lëndë narkotike e llojit heroinë dhe 2,5 kg lëndë narkotike e llojit kokainë u sekuestrua në Portin e Barit.

Sipas informacionit të policisë italiane bëhet me dije se pjesë e këtij rrjeti ishin 12 shqiptarë të cilët janë arrestuar.

Teksa kreu i saj, shqiptari 35-vjeçar Emiljano Spahiu dhe katër persona të tjerë janë arratisur.

Të përfshirë në këtë rrjet trafiku janë dhe dy shtetas italianë, Mauro Todisco dhe Alessandro Pace të cilët u arrestuan javën e kaluar. Sipas burimeve nga autoritetet fqinje bëhet me dije se ky aksion ishte pjesë e një operacioni të koduar ‘Riviera’ i vitit 2010. Ndërkaq që nuk bëhen me dije emrat e pjesëtarëve të tjerë të bandës kriminale.

 /Sonila Duka/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214