Itali, policia sekuestron 35 kg heroinë, arrestohen shqiptarët

0

Itali-Dy shqiptarë një 25 vjeç dhe tjetri minoren janë arrestuar nga policia italiane në Padova gjatë një operacioni antidrogë.

Sipas policisë italiane është zbuluar një rafineri droge në qendër të qytetit të Padovës, ku është sekuestrua 35 kg heroinë dhe 60 kg të substancave që shërbenin për përzierjen e heroinës.

Burme nga media italiane bëjnë me dije se shqiptari i arrestuar është identifikuar si Fatjon Muca. Operacioni është zhvilluar ditën e shtunë rreth orës 12:30 ku grupi i policisë hyri në banesën duke sekuestruar lëndën narkotike dhe arrestuar dy shqiptarët.

/Objektiv.al/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here