Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Itali, ekstradohen dy shqiptarë

Itali, ekstradohen dy shqiptarë

0 Komentet 🕔21.06.2013 - 09:06

Tiranë-Interpoli ekstradoi dy shtetas shqiptarë nga Italia në mbrëmje.

Shtetasi Josif Beqiraj, 65-vjeç nga Fieri u ekstradua mbrëmë. Personi në fjalë ishte shpallur person në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Rrethit Gjygjsor Gjirokastër me një vendim në datë 05.07.2010, e ka dënuar me 2 vjet e 8 muaj për kryerjen e veprës penale “Ndihmë për kalimin e paligjshëm të kufirit”.

Ai është ndaluar në dat 29.01.2010 në Pikën Kufitare Kakavijë duke transportuar persona për në Greqi në mënyrë të jashtëligjshme shtetasit Malo Xh, Vezire F, Mimoza Q, Dhe Alketa N, sëbashku me dy fëmijë të mitur, me automjetin e tij. Arrestimi i tij është bërë i mundur nga bashkëpunimi midis Interpol Tiranë dhe Interpoli Roma, ai është kapur në Itali dhe është ekstraduar në vendin tonë.

Po nga Zyra Qendrore Kombëtare Interpol Tirana, ditën e djeshme rreth orës 17:00 është ekstraduar në Milano,Itali drejt vendit tonë një shtetas tjetër që quhet Dritan Nuri Vreto ,31vjeç, nga Shkodra. Ky person ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi në vitin 2010 ishte dënuar nga Gjykata e Shkodrës me 1 vit heqje lirie, për kryerjen e e veprave penale të plagosjes së lehtë me dashje dhe për armëmbajtje pa leje.

Shtetasi Dritan Nuri Vreto, më datë 07.08.2009, rreth orës 22:00, në lagjen e quajtur “Ahmet Haxhia”, në Shkodër,në bashkpunim me shtetasin Zamir Anamali kanë plagosë me armë zjarri shtetasin Besmir H. për motive të dobëta. Po në të njëjtën mënyrë ngabashkëpunimi i Interpolit Tiranë me Interpoli Roma, ky shtetas është arrestuar në itali dhe është ekstraduar në vendin tonë. Në aeroportin e Rinasit, dy shtetasit shqiptarë iu dorzuan përfaqësuesve të Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve.

/Marenglen Kume/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
14°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
12°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
3°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214