Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Itali, bie autobusi në humnerë, 38 viktima

Itali, bie autobusi në humnerë, 38 viktima

0 Komentet 🕔29.07.2013 - 09:15

Një autobus ka rënë mbrëmë në humnerë,në autostradën Napoli-Canosa duke shkaktuar vdekjen e 38 personave dhe plagosjen e rëndë të 11 të tjerëve. Mësohet se para se të bintë nga rreth 30 metra lartësi, autobusi është përplasur me disa makina dhe bordurën anësore të rrugës.

Sipas mediave italiane në autobusin e aksidentuar i cili po udhëtonte në drejtim të Napolit, kishte 50 persona të cilët ktheheshin nga një vend peligrinazhi në rajonin jugor të Campania.

“Situata është kritike.Njerëzit tanë janë duke punuar për të shpëtuar sa më shumë jetë të jetë e mundur” tha shefi i ekipit të  shpëtimit  Pellegrino Landolo.

Të plagosurit janë shpërndarë në  Avellino, Salerno dhe Nola ndërsa autoritetet shëndetësore  frikësohen se numri i viktimave mund të rritet.

Mediat italiane bëjnë të ditur më tej  se shkak i ktij aksidenti ka qënë shpërthimi i gomës së autobusit që e ka bërë drejtuesin të humbasë kontrollin e mjetit.

/ Elta Liksenaj /

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Thunderstorm
26°/15°
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Thunderstorm
25°/15°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 25, 2018
Chance of a Thunderstorm
28°/16°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Thunderstorm
26°/14°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
26°/14°
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 25, 2018
Thunderstorm
26°/14°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Chance of a Thunderstorm
27°/13°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on May 25, 2018
Clear
27°/13°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr