Isko mban numrin e Bekam

0

Isko ka bërë prezantimin tek Reali i Madridit. Talenti 21-vjeçar do të mbajë fanellën me numër 23, të cilën e ka pasur më parë edhe legjenda Bekam.
Mesfushori u shpreh shumë i lumtur për këtë transferim dhe shpreson që të koleksionojë trofe.

“Së pari dua të përshendës presidentin (Florentino Perez), familjen dhe të gjithë fansat. Për një lojëtarë nuk ka gjë më të madhe se të luaj me Realin e Madridit. Shpresoj që të kënaqem në Madrid dhë të fitoj shumë trofe”.

Ndërsa Florentino Perez u shpreh se lojëtari ka patu edhe kërkesa të tjera, por ai zgjodhi Los Blankos.
“Isko kishte oferta edhe nga klube të tjera, por ai zgjodhi që të luante për Realin e Madridit. Ai po bashkohet me një klub i cili nuk e njeh fjalën e pamundur”.
Spanjolli rrjedhë nga akademija e Valencias, por në dy vitet e tijë tek Malaga ai i ka impresionuar të gjithë me klasin që zotëron.

/Ariglon Pali/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here