Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Beder



Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Ish zv.kryeministrja kanadeze do të punojë në Shqipëri

Ish zv.kryeministrja kanadeze do të punojë në Shqipëri

0 Komentet 🕔31.08.2013 - 09:48

Sheila Copps, ish zv.kryeministrja kanadeze do të punojë në Shqipëri. Copps, gruaja e parë e emëruar si zv.kryeministre në Kanada, është punësuar nga kompania e kërkimit të mineraleve, “Tirex Resources”, si këshilltare për Shqipërinë.

Ajo ka ushtruar edhe postin e ministres së mjedisit në Kanada, gjithashtu ka marrë ka marrë disa çmime ndërkombëtare për mjedisin, ka punuar për projektet ekologjike që ulin ndotjen në glob, si dhe në projektet e UNESCO-s.

“Teksa Shqipëria po ecën e sigurt drejt Bashkimit Europian, ky emërim ka një rëndësi të madhe për kompaninë tonë”, ka shkruar “Tirex” në një deklaratë.

Kjo kompani ka marrë licencën nga qeveria shqiptare për zbulimin dhe shfrytëzimin e mineraleve në zonën e Mirditës.

/Elona Tereziu/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/5°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
1°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214