Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Ish-të përndjekurit politik përfitojnë këstin e dytë

Ish-të përndjekurit politik përfitojnë këstin e dytë

0 Komentet 🕔20.06.2013 - 08:46

Sot publikohet lista e plotë e emrave e ish-të dënuarve politikë, që do mund të tërheqin këstin e radhës  në llogaritë e tyre në bankat e nivelit të dytë.

Pagesa do të behet nga Ministrinë e Financave për 657 ish-të dënuar politikë , ku 573 emra do të marrin këstin e dytë dhe 83 të tjerë do të marrin këstin e parë. Dosjet për të cilat është kryer pagesa kanë marr këstin e parë dhe të dytë, ku gjatë muajve prill, maj dhe qershor ka dhënë dëmshpërblimin për mijra dosje .

Drejtoria që merret me përllogaritjet e dëmshpërblimit dhe kryerjen e pagesave pranë Ministrisë së Financave po punon për kryerjen e pagesave të këstit të rradhës.

Dosjet të cilat janë miratuar më herët nga qeveria dhe që kanë përfituar këstin e parë dhe të dytë janë 11 mijë dosje, ndërkohë një javë më parë u miratuan edhe 1040 dosje të tjera ish-të dënuarish që përfitojnë dëmshpërblim dhe që bëjnë pjesë në kategorinë e personave të mbajtur në internim.

Numri total i dëmshpërblimeve për ish-të përndjekurit  që do të përfitojnë është 8 këste  pas  miratimit dhe kalimit në qeveri

Lista e emrave për  657 ish-të përndjekur politk që do të marrin këstin e radhës publikohet sot në gazeten Panorama.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
1°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214