Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Irak, 92 vjeçari martohet me një vajzë 22 vjeçe

Irak, 92 vjeçari martohet me një vajzë 22 vjeçe

0 Komentet 🕔05.07.2013 - 19:17

Fermeri irakian, Moussali Mohammed Moujamaie me origjinë nga fshati Goubban në Irak është martuar me një vajzë 70 vjet më të re se ai.

Siç duket dashuria për të nuk njeh moshë. Dasma u festua me shumë gëzim dhe harmoni ku i moshuari vendosi ta zyrtarizonte martesën në të njëjtën ditë me atë të dy djemve të tij 16 dhe 17 vjeç.

“Jam shumë i lumtur që u martova në të njëjtën ditë me djemtë e mi. I kam shtyrë dasmat e dy bijve të mi disa herë që të mund të arrija të gjeja një grua të mirë dhe të martohesha në të njëjtën ditë me ta”, tha Moujamaie.

Mouna Moukhlif Joubari, bashkëshortja 22 vjeçare u shpreh se shpresonte ta bëntë të lumtur të shoqin dhe të pranohej nga fëmijët e tij.

Moujamaie u martua për herë të dytë pasi kishte mbetur i vre prej tre vitesh, dhe nga martesa e parë ai ka 16 fëmijë.

/Muzafere Dema/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
13°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
8°/-2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
10°/0°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
13°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
11°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Clear
8°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr