Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Investimet, Peleshi dhe Gjiknuri në Izrael

Investimet, Peleshi dhe Gjiknuri në Izrael

0 Komentet 🕔08.01.2014 - 11:35

Zëvëndës-kryeministri Niko Peleshi dhe Ministri i Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri zhvilluan një vizitë zyrtare në Izrael. Gjatë kësaj vizite delegacioni shqiptar zhvilloi një takim me ministrin e Energjisë dhe Ujërave të Izraelit, z.Silvan Shalom. Në takim u diskutua për bashkëpunimin ekonomik mes dy vendeve, duke zgjeruar mundësinë që shoqëria izrealite të investojë në Shqipëri.

Ministri Shalon shfaqi interes më shumë për investime në energji, ujë dhe në teknologjinë e informacionit.

Pritet që Shqipëria të vizitohet nga një grup ekspertësh nga qeveria izrealite me qëllim përgatitjen e një marrëveshje të nevojshme bashkëpunimi në këto fusha me rëndësi për zhvillimin e vendit.

Ndërkohë gjatë qëndrimit në Izrael, Peleshi dhe Gjiknuri patën rastin të takohen edhe me shoqëritë më të mëdha izrealite në fushën e energjisë, turizmit dhe industrisë prodhuese.

/Erilda Sulika/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214