Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Intel: ndaloni instalimin e “update” të çipave

Intel: ndaloni instalimin e “update” të çipave

0 Komentet 🕔23.01.2018 - 14:05

10

Zonat e programeve të lëshuara për të rregulluar mangësitë serioze të sigurisë në çipat e Intelit nuk duhet të aplikohen më, tha kompania.

Risitë e sjella nëpërmjet “update” u përpoqën të trajtonin të metat e quajtur Meltdown dhe Specter që, nëse shfrytëzohen, mund të ekspozojnë të dhëna të rëndësishme .

Shumë prej përdoruesve raportuan se paisjet e tyre ngadalësoheshin ose pushonin së punuari kur ata aplikonin përditësimet e Intel.

Intel tha se tani e dinte se çfarë i shkaktoi këto probleme dhe po zhvillonte përditësimet të freskëta që do të funksiononin më mire, dhe ju kërkoi falje për “çdo ndërprerje” që ndryshimi i përditësimeve Intel do të shkaktonte.

Disa kompani kanë raportuar gjithashtu se kopmjuterat e tyre punonin më ngadalë pasi kanë aplikuar përditësimet e Intel. Në një blog, inxhinieri i Lyft Matt Klein tha se kishte parë një ngadalësim prej 20% kur serverët e tij po shkëmbejnë të dhëna.

Edhe Microsoft ka këshilluar përdoruesit e tij që përdorin cipet AMD kundër aplikimit të patch-it, sepse mund të ndalojnë paisjet e tyre së punuari.

Përgatiti: E.S.L

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore! Showers
-1°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore!
1°/-4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214