Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Infrastruktura, Haxhinasko: Gjashtë pikat ku do të ndërhyhet

Infrastruktura, Haxhinasko: Gjashtë pikat ku do të ndërhyhet

0 Komentet 🕔25.01.2014 - 19:07

Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës ka theksuar gjashtë pikat ku do të rritet masa e sigurisë dhe do të bëhen përmirësime. Ministri Edmond Haxhinasko deklaroi se do të punohet për edukimin publik, kjo do të bëjë që të kemi një bashkëpunim mes institucioneve arsimore dhe kompanive të sigurimit.

Sipas ministrit duhet të arrihet një koordinim mes sektorit privat dhe publik, mes institucioneve politikbërëse dhe atyre zbatuese, gjithashtu dhe përmirësimi i aksit rrugor si për sa i përket sinjalistikës ashtu dhe aspekteve të tjera. Sipas tij paketa vendos më shumë vëmendje te përdoruesit e rrugës, drejtuesit e mjeteve dhe pasagjerët, në drejtim të përsosjes së procesit të kualifikimit si drejtues mjeti, në drejtim të testimit dhe marrjes së lejeve të drejtimit.

Gjithashtu ministri Haxhinasko solli në vëmendje dhe marrjen e masave për mirëmbajtjen e rrugëve dhe kjo pritet të kalohet në sektorin privat përmes konҫesioneve, dhe e para që do të ketë këtë trajtim është Rruga e Kombit.

/Erilda Sulika/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Shiu!
10°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
15°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore! Showers
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214