Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Iftari, Rama dhe Topalli në një tavolinë

Iftari, Rama dhe Topalli në një tavolinë

0 Komentet 🕔10.07.2013 - 11:51

Gjatë iftarit të shtruar ditën e djeshmë nga Komuniteti Mysliman i Shqipërisë,

kryeministri i ri, Edi Rama, sëbashku me bashkëshorten e tij Linda, ishin në të njëjtën  tavolinë me kryetaren e Parlamentit, Jozefina Topalli.

Zoti Rama përmes një postimi në tuiter dhe fajsbuk (tëëiter dhe facebook) ka uruara të gjithë besimtarët me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit:

“Me Lindën në iftarin e shtruar nga Komuniteti Mysliman. I uroj lehtësi çdo besimtari e mbarësi gjithë komunitetit”, shkruan Rama.

Ka qenë vetë Rama që ka publikuar në këto rrjete sociale dhe foton ku vihet re se  përballë ka deputeten demokrate Jozefina Topallin.

Nga ana tjetër,  Topalli nuk ka njoftuar asgjë lidhur me këtë ceremoni por më parë kishte uruar besimtarët myslimanë.

“Me nisjen e muajit të madhërueshëm të Ramazanit dëshiroj më gjithë zemër t’u uroj të gjithë besimtarëve shqiptarë kudo që ndodhen, agjërim të mbarë e të pranuar. Ky është muaji që na mëson të ndajmë zemrën, mirësinë, dashurinë me të tjerët. Eshtë muaji i devotshmërisë ndaj Zotit. Ritet e këtij muaji janë shenjë e tolerancës, drejtësisë, dinjitetit e përkushtimit. Agjerimi i trupit është ushqim për shpirtin. Sakrifica fisnike e të gjithë besimtarëve ardhtë si mbarësi për familjet e tyre!”, ka shkruar ajo në rrjetin social Facebook.

/Sonila Qazimi/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/2°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
0°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-5°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Ice Pellets
1°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214