Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Hoxhaj përballë kritikave të Komisionit të Punëve të Jashtme

Hoxhaj përballë kritikave të Komisionit të Punëve të Jashtme

0 Komentet 🕔26.07.2013 - 07:33

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj do të raportojë sot para Albin Kurtit dhe anëtarëve të tjerë të Komisionit për Punë të Jashtme në lidhje me politikën e jashtme të Kosovës.

Hoxhaj është kritikuar për anashkalim të Kuvendit, si organi më i lartë legjislativ, pasi në disa raste nuk i është përgjigjur kërkesave të Komisionit parlamentar.

Ai është kritikuar edhe për mosdorëzimin e notave verbale, strategjinë e plotë për njohjet, dhe  raportin financiar për fushatën e lobimit jashtë dhe brenda vendit për njohjen e pavarësisë së Kosovës.

Gjthashtu pjesë e kritikave janë edhe  letrat që u ka dërguar homologëve të tij në bashkësinë ndërkombëtare për arrestimin e Hasan Abazit, Arben Murselit, dy policëve kosovarë në Dumnicë, ekstradimin e Shemsi Nuhiut dhe vrasjen e Selver Haradinajt, si dhe për Planin strategjik në  Akademinë Diplomatike.

/Elta Liksenaj/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr