Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Stambollit në pikturë, deri më 14 korrik në Tiranë

Stambollit në pikturë, deri më 14 korrik në Tiranë

0 Komentet 🕔20.06.2013 - 15:30

Banka Qendrore e Republikës së Turqisë, do të vijojë të mbaje të hapur ekspozitën me vepra në pikturë, në sallën e ekspozitave  të Galerisë Kombëtare së Arteve në Tiranë.

Ekspozita e titulluar “Kohë dhe vende: Stambolli”, ka në fokusin e saj historinë e Stambollit të Turqisë. Prezantimi i saj po bëhet me 47 vepra të përzgjedhura, të cilat i përkasin një hapësire kohore që fillon nga fillimi i shekullit  XX e deri në ditët tona.

Veprat e ekspozuara përveç prezantimit të historisë së vendit, marrin edhe më tepër vlerë pasi autorët pjesëmarrës janë ndër më të rëndësishmit e historisë së Artit të Turqisë moderne.

/Najada Fosa/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr