Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Higuain gati kontratën me Napolin, mirëpritet nga Xhemajli

Higuain gati kontratën me Napolin, mirëpritet nga Xhemajli

0 Komentet 🕔25.07.2013 - 10:27

Sulmuesi argjentinas Gonzalo  Higuain është nisur në Itali për t’iu nënshtruar vizitave mjekësore e më pas për të nënshkruar kontratën  me skuadrën e Napolit. Lajmi është konfirmuar nga mediat spanjolle dhe ato argjentinase.

Oferta prej 37 milion eurosh, plus 3 bonuse bindi Florentino Perez, ndërsa vetë futbollisti fillimisht nguroi të pranojë nënkampionët e Italisë. Mendohet se ka qenë bashkëkombasin e Higuain , Lavezzi që ka bindur atë  të udhëtojë drejt Napolit dhe të firmosë aventurën e re të tij në Serinë A, pas Premier Ligës dhe Primera Division.

Ndërkaq që mesfushori shqiptar i Napolit, Blerim Xhemajli e ka mirpritur përforcimin e radhës së skuadrës së tij me Gonzalo Higuainin. Sipas Xhemajlit, ardhja e Callejon, Mertens dhe Higuanit janë përforcime të mëdha dhe të qëlluara për napolitanët.

“Ne jemi të gatshëm të mirëpresim Higuainin, ashtu siç kemi bërë edhe me Callejon dhe Mertens, të cilët tashmë janë në skuadrën tonë”, ka thënë Xhemajli dje gjatë një konferencë për media.

“Lojtarët që janë blerë dëshmojnë se kompania jonë ka fituar respekt në gjithë Evropën. Ardhja e tyre është shumë e rëndësishme për ne”, tha ai.

Për Higuain, Napoli ka propozuar një kontratë 5-vjeçare nga ku sulmuesi do të përfitojë 6 mln euro në sezon.

/Elta Liksenaj /

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore! Showers
-1°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore!
1°/-4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214