Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Higjiena, AKU kontrolle në 3 tregje

Higjiena, AKU kontrolle në 3 tregje

0 Komentet 🕔11.12.2013 - 11:54

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka marrë nismën për kontrolle në tri tregje kryesore të Tiranës.

Qëllimi thelbësor i këtyre kontrolleve do të jetë higjiena dhe siguria ushqimore e konsumatorit. Tregjet që do t’iu nënshtrohen kontrolleve janë: Tregu agroushqimor te ish-uzina “Dinamo”, tregu agroushqimor në Kashar dhe tregu pranë ish-Shkollës Industriale në rrugën e Kavajës.

Sipas AKU-së, çdo treg që nuk do të plotësojë kushtet higjieno-sanitare do të mbyllet deri në plotësimin e të gjitha kushteve të kërkuara.

/Muzafere Dema/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr