Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Hidhet shorti për Eurosong: Bushpepa këndon më 8 maj

Hidhet shorti për Eurosong: Bushpepa këndon më 8 maj

0 Komentet 🕔31.01.2018 - 18:49

11111

Mbrëmë është hedhur shorti për natën e parë dhe të dytë për shtetet pjesëmarrëse në festivalin “Eurovizion” që këtë vit do të mbahet në Lisbonë të Portugalisë në datat 8, 10 dhe 12 maj.Këngëtari që do të na përfaqësojë për këtë  vit është Eugent Bushpepa , i cili fitoi çmimin e madh në festivalin e këngës në radiotelevizionin Shqitarë me këngën “Mall”.

Me datën 8 Maj do të jetë dita kur Bushpepa do të performojë natën e parë të festivalitnën  valët e flamurit kuq e zi.

Shtetet e tjera që do të garojnë në natën e parë gjysmvfinale janë:

Shqipëria, Azerbajxhani , Bjellorusia, Kroacia, Austria, Zvicra e të tjerë.

Bushpepa do të jetë në garë me këngëtarë që vijnë që nga edhe Zvicra,Irlanda,Norvegjia dhe më gjerë.

  Përgatiti:F.B

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 19, 2018
Chance of Shiu!
12°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Shiu!
13°/7°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 21, 2018
Chance of Shiu!
15°/7°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on February 19, 2018
Bore! Showers
2°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Bore!
1°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 21, 2018
Bore!
2°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 19, 2018
Shiu!
8°/3°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Chance of Shiu!
8°/3°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on February 21, 2018
Overcast
9°/4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr