Hidhet shorti i Champions, dallon Juventus-Borusia

0

Juventus – Boruasia e Dortmundit do të jetë sfida më interesante e 1/8-ve të Ligës së Kampionëve për këtë sezon. Ky është verdikti i shortit të hedhur sot në mesditë, ku nuk do të mungojnë edhe përplasjet e tjera interesante.

Kampionët në fuqi të Realit të Madridit do të ndeshen me Shalke 04, përballje e luajtur edhe vjet. Gjithashtu janë edhe dy përballje të tjera të përsëritura nga viti i kaluar, PSG -Çelsi dhe Mançester Siti – Barcelona.

Ndërkohë Bajerni i Mynihut ka “peshkuar” ukrainasit e Shakhtar Donetskut.

 

Përballjet e 1/8-ve janë si më poshtë:

PSG – Çelsi

Mançester Siti – Atletiko Madrid

Juventus – Borusia Dortmund

Shalke 04 – Real Masdrid

Shakhtar Donetsk – Bajern Mynih

Arsenal – Monako

Bazel – Porto

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here