Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Hetuesit e tre deputetëve transferohen nga detyra

Hetuesit e tre deputetëve transferohen nga detyra

0 Komentet 🕔01.10.2014 - 12:37

Dy prokurorët, të cilët u morën me hetimin dhe vunë në akuzë tre deputetët e Kuvendit të Shqipërisë u transferuan nga Prokuroria e Përgjithshme.

Prokurori Artur Selmani, i cili hetoi dosjen e dhunës në Kuvend, ku vuri në akuzë dhe mori të pandehur deputetët të Kuvendit të Shqipërisë, Arben Ndokën dhe Pjerin Ndreu, për dhunën e ushtruar ndaj deputetit demokrat, Gent Strazimiri mësohet se është transferuar.  Ai nuk do të mbrojë në Gjykatën e Lartë çështjen për të cilën ngriti akuzën. Me këtë dosje do të merret Drejtori i Hetimit në Prokurori, Adnan Xholi.

Naga ana tjetër edhe prokurorja Alma Muça  që hetoi dosjen e deputetit democrat Veliaj është transfaruar në Drejtorinë e Inspektimit. Në ndryshim nga Selmani ajo do të vijojë të mbrojë të njëjtën akuzë në Gjykatë.

/Objektiv.al/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-5°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
1°/-7°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
Array°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214