Hetimet: Shumaker ishte 8 metra jashw piste

0

Legjenda e sportit automobilistik “Formula 1” Majkel Shumaker vazhdon të jetë në gjendje kome I shtruar në klinikën “Grenobel” në Francë. Hetimet më të fundit në lidhje me aksidentin e tij nxorrën fakte të reja në dritë. Imazhet e marra nga kamera e vendosur në helmetën e gjermanit tregojnë se ai ishtë tetë metra jashtë pistës në momëntin e aksidentit.

“Shumaker ka qënë duke berë ski me shpejtesi brenda normave, por shkak për aksidentin është bërë përplasja e një prej slitave të tij më një shkëmb”- pohon prokurori I ccështjes.

Ndërkoh bashkëshorja e tij, Korina ka apeluar për respekt nga ana e medias. Ajo kërkon nga media të qëndroje jasht spitalit dhe larg ccështjes “Shumaker” që të mos ndikojnë tëk mjeket.

Mikael Shumaker, 7 hërë kampion bote në “Formula 1” pësoi një aksident gjatë kohës që ai bëntë ski në kompleksin “Meribelit” më date 27 dhjetor. Ai ndodhet në gjëndje kome në klinikë, ndërkoh jashtë saj fansat dhe mbështetësit vazhdojnë të presin dhe japin mesazhe sensibilizuese për idhullin e tyre.

/Blerand Ismaili/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here