Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

“Hëna e Plotë-BEDËR”, tek pesë më të mirët në Shqipëri

“Hëna e Plotë-BEDËR”, tek pesë më të mirët në Shqipëri

0 Komentet 🕔12.02.2014 - 17:56

Universiteti “Hëna e Plotë-BEDËR” renditet ndër pesë universitetet më të mira të Shqipërisë sipas Cybermetrics Lab (Spanish National Research Council, CSIC).
Renditja e universiteteve nga ky këshill kërkimor bëhet në bazë të një serë të dhënash të publikuara në faqen e internetit të universiteteve. Të tilla janë, botimet shkencore të stafit akademik të universitetit, botimet në revistat me faktor impakti të publikuara ne Google Scholar, prezenca online e faqes etj.

Në krye të listës së universiteteve gjenden dy publik dhe tre jopublik.

Referuar webomatrics.info pesë universitetet më të mira në Shqipëri janë si vijon:

-        Universiteti “Epoka”

-        Universiteti i Tiranës

-        Universiteti i Neë York-ut, Tiranë

-        Universiteti Politeknik

-        Universiteti “Bedër”

http://www.webometrics.info/en/Europe/Albania

/Objektiv.al/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr