Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Haradinaj parashikon të bëhet kryeministër

Haradinaj parashikon të bëhet kryeministër

0 Komentet 🕔03.01.2014 - 15:40

Ramush Haradinaj parashikon që gjatë këtij viti të bëhet kryeministër i Kosovës, megjithëse partia e tij pësoi një humbje spektakolar në zgjedhjet e fundit lokale. Për këtë të fundit ai ia hedh fajin SHIK-ut të Kadri Veselit dhe UDB-së.

“Parashoh që në zgjedhjet që do të vijnë do të jem kryetar i qeverisë”, ka thënë Haradinaj në një intervistë për “Epokën e Re”.

Haradinaj thotë se do t’i ofrojë Kosovës një qeveri me “duar të pastra”. “Në zgjedhjet parlamentare parashoh se do ta udhëheq qeverinë e vendit, jo për shkak se jam pa një vend të punës, as për shkak të Aleancës, por për shkak të vendit dhe të kualiteti qeverisës. Unë i ofroj Kosovës qeverisje me duar të pastra”, ka shtuar ai.

Pavarësisht se ka humbur qeverisjen në katër komuna, ai thotë se AAK-ja ka shënuar rritje në vota. Lideri i AAK-së ka thënë se qeverisja e drejtuar nga Hashim Thaçi meriton notën më të ulët.

Haradinaj përsëri ka folur për SHIK-un e Kadri Veselit dhe UDB-në. Për të dy këto ka thënë se i shkaktuan humbjen në zgjedhjet e fundit.

“Nuk ua atribuojmë vetëm grupeve të caktuara islamike, sepse ata kanë pikëpamjet e veta e ne i kemi tonat për ta. Mendoj se ka pasur një fushatë negative nga ato që unë i kam quajtur UDB-at partive politike: nga SHIK-u, nga kuzhinat e këqija të LDK-së, si dhe partitë e tjera politike që kanë përdorur fushata negative dhe të ndyta ndaj nesh”, ka thënë ai.

Haradinaj ka folur edhe për dialogun, duke thënë se duhet të ndërpritet pasi që ky proces është kthyer në abuzim. “Nuk po kërkojmë ta largojmë vetëm përfaqësuesin tonë, por po kërkojmë ta largojmë Kosovën nga një proces, i cili po shkon drejt abuzimit”, ka shtuar ai.

/Objektiv.al/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
9°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
10°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
11°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Overcast
-3°/-5°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
1°/-8°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
0°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-10°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214