Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Hani kos para ose mbrapa ëmbëlsirave

Hani kos para ose mbrapa ëmbëlsirave

0 Komentet 🕔23.08.2013 - 12:50

Disa specialistë të dietave këshillojnë të konsumohet 1-2 lugë kos para ose mbrapa ëmbëlsirave. Kosi iu mban trupin më të lëhtë dhe jeni më praktikë

Ja disa këshilla të tjera

  •  Sallatave mos iu vendosni misër, arra, djath dhe vaj ulliri të tepruar. Kini kujdes nga kripa dhe vajrat e tepërt.
  • Mos e teproni me djathrat me shumë yndyrë. Mos i shtoni çdo përbërjeje djath.
  • Nëse keni misafirë me dietë servirini atij fruta me akullore.
  • Sigurohuni të pini 2.5 litra ujë në ditë.
  • Nëse fillimisht hani ëmblësirën zvogëlojeni sasinë e ushqimeve kryesore si : pilaf, makarrona, patatate, sepse ashtu si ëmbëlsirat përbërja e këtyre ushqimeve kthehet në sheqer.

/Rabihana Halili/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
9°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
10°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
11°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Overcast
-3°/-5°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
1°/-8°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
0°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-10°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214