Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Halbauer: Nuk do e largojmë barrikadën mbi Ibër

Halbauer: Nuk do e largojmë barrikadën mbi Ibër

0 Komentet 🕔29.07.2013 - 09:03

Komandanti i forcave paqeruajtëse të NATO-s në Kosovë, gjenerali Volker Halbauer ka bërë të ditur dje se barrikada mbi urën kryesore në lumin Ibër në Mitrovicë nuk do të hiqet pasi një veprim i tillë do të ishte më shumë politik.

Në një intervistë për gazetën “Politika” të Beogradit, Halbauer ka thënë se KFOR-i është mision neutral dhe i paanshëm ndaj statusit të Kosovës,[prandaj edhe nuk parapëlqen që të përfshihet në zgjidhjen e çështjeve politike, transmeton Rel.

Sipas tij, barrikada kryesore mbi lumin Ibër paraqet dëshirat e serbëve veriorë, dhe se ai për këtë arsye nuk  ka ndërmend që të urdhërojë ndërhyrjen e forcave paqeruajtëse në zhbërjen e saj.

/ Elta Liksenaj /

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-5°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
1°/-7°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
Array°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214