Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Grupi i parë i armëve kimike lë Sirinë

Grupi i parë i armëve kimike lë Sirinë

0 Komentet 🕔07.01.2014 - 17:09

OKB-ja ka konfirumar sot largimin e parë të ngarkesës armëve kimike nga Siria, duke u larguar nga porti Latakia me një anije daneze.

Kjo zhvendosje e arsenalit të rrezikshëm është hapi i parë i marrëveshjes së OKB-së për eliminimin e armëve siriane deri në mesin e vitit 2014.

Organizata

për Shkatërrimin e Armëve Kimike bën të ditur “Anija është shoqëruar nga një eskortë e Danimarkës dhe Norvegjisë si dhe nga Republika Arabe e Sirisë”.

Këtij karvani ditët në vijimi do t’i bashkohet një anije ruse dhe kineze. Sipas marrëveshjes së arritur, armët kimike duhet të largohen nga Siria deri më 5 shkurt, ndërsa përsa i përket asgjesimit të tyre, ai duhet të jetë gati brënda qeshorit.

/Sonila Qazimi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore! Showers
-1°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore!
1°/-4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214