Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Greqia, reportazh për trafikun e drogës me Shqipërinë (FOTO)

Greqia, reportazh për trafikun e drogës me Shqipërinë (FOTO)

0 Komentet 🕔11.06.2014 - 11:59

Një gazetë greke publikoi dje në faqen e saj online (newsit.gr) disa foto nga kamerat e policisë kufitare. Në foto tregohen momente, ku trafikantë shqiptarë kalojnë kufirin duke transportuar drogë me krahë apo dhe me kafshë lendë narkotike.

“ “Luftë” në kufi me trafikantët e drogës” është titulli i reportazhit që publikon gazeta.  Në shkrim thuhet se kultivimi dhe trafikimi i lëndëve narkotike nga Lazarati është tepër i madh.

Më tej gazeta greke shkruan edhe për trafikimin e drogës drejt vendeve të europës, si dhe për format e ndryshme të transportimit.

“Lazaratasit trafikojnë hashashin në Greqi, Itali, Hollandë dhe shumë vende të tjera të europës, duke shkaktuar një “luftë” të pashpallur mes policisë kufitare dhe trafikantëve. Trafikantët në mënyrë që t’i shpëtojnë policisë shqiptare bëjnë të pamundurën për ta transportuar drogën me duar mbi supe apo me mushka dhe gomerë”, thuhet ndër të tjera në shkrim.

Sipas artikullit, karakteristika është se çmimi i kafshëve transportuese është pesëfishuar dhe tani një gomar kushton deri në 1000 euro.

Reportazhi thotë se kultivimi dhe trafikimi i drogës në Lazarat është kthyer në një biznes ku punësohen dhjetëra të papunë, veçanërisht të rinj.

drg1

drggr-3

/Erges Dybeli/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Shiu!
13°/6°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Shiu!
11°/2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 22, 2018
Clear
11°/-2°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Pjesërisht vranët
7°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Chance of Shiu!
6°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 22, 2018
Clear
4°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Shiu!
8°/-1°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Ice Pellets
4°/1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 22, 2018
Pjesërisht vranët
3°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr