Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Greqi, spastrim policisë nga çdo element i Agimit të Artë

Greqi, spastrim policisë nga çdo element i Agimit të Artë

0 Komentet 🕔05.10.2013 - 07:30

Autoritet greke janë të vendosura për të spastruar policinë nga çdo element racist. Premtimi është dhënë nga ministri i Rendit dhe Mbrojtjes së Qytetarit, Nikos Dendias, në intervistë për rrjetin televiziv CNN.

“Kemi urdhëruar kryerjen e hetimeve të gjera nga shërbimi i kontrollit të brendshëm të policisë greke. Lejomëni të them se jemi të patundur në objektivin tonë për spastrimin e policisë greke nga çdo element racist”, tha Dendias.

Duke iu referua ndjekjes së pjesëtarëve të udhëheqjes së Agimit të Artë, Nikos Dendias tha se ajo që po bën tani qeveria greke “është se kërkon nga drejtësia të zbatojë ligjin. Asgjë më shumë dhe asgjë më pak”.

Ndërsa duke iu referuar momentit kohor të ndjekjes, ai deklaroi se pas vrasjes së Pavlos Fyssas, qeveria ishte në gjendje të të grumbullonte fakte për “tërësinë e zinxhirit të udhëheqjes”, që e ndërlidh Agimin e Artë me vrasjen.

“Arritëm të zbulojmë para shoqërisë greke natyrën e vërtetë të asaj partie. Besoj se influenca e kësaj partie do të kufizohet në masë të madhe, teksa do të zbulohet e vërteta”, tha Dendias.

“Papunësia është një realitet, kriza ekonomike është një realitet. Populli grek, shoqëria greke ndodhen nën presion tepër të madh. Por kjo nuk përbën justifikim dhe nuk do të pranojmë si justifikim rishfaqjen e një fenomeni neonazist. Neonazizmi nuk është në asnjë rast i pranueshëm”, përfundoi Dendias.

/Objektiv.al/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
13°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
8°/-2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
10°/0°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
13°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
11°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Clear
8°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr