Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Greqi, gjendet statuja e grabitur e Hygeias

Greqi, gjendet statuja e grabitur e Hygeias

0 Komentet 🕔02.04.2018 - 10:26

FB

Një statujë prej mermeri, me vlera të mëdha arkeologjike, së bashku me objekte të tjera antike, u gjetën në posedim të tre personave të arrestuar në Spartë, njoftojnë burime të policisë greke.

Sipas informacioneve më të hershme, statuja përfaqëson perëndeshën Hygeia dhe daton në periudhën helenistike. Të dyshuarit pretendohet se mund të kenë qënë duke negociouar me blerësit potencialë për shitjen e tyre për një shumë të madhe parash.

Përgatiti: F. Bushi

 

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr