Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Grekët mbi 61 miliardë euro borxh qeverisë

Grekët mbi 61 miliardë euro borxh qeverisë

0 Komentet 🕔06.01.2014 - 12:49

Qeveria greke  ka rritur taksat dhe tatimet duke i përballur qytetarët grekë me një barrë të rëndë fiskale dhe tatimore. Qytetarët grekë nga taksat e papaguara i detyrohen qeverisë 61.4 miliardë euro.

Drejtori i përgjithshëm i zyrës së statistikave në ministrinë e financave ka deklaruar se vetëm gjatë vitit 2013, qytetarët grekë nga mos pagimi i taksave i detyrohen qeverisë 8.263 miliardë euro. Ndërsa shuma në total që qytetarët i detyrohen shtetit grek nga mospagimi i taksave. arrin shifrën e 61.4 miliardë euro

Për shlyerjen e borxhit ndaj qeverisë qytetarët grekë janë detyruar të shesin pronat e tyre si automjetet dhe shtëpitë me qëllim që të paguajnë detyrimet tatimore dhe taksat e prapambetura.

Megjithatë numri i qytetarëve grekë të cilët nuk arrijnë të paguajnë taksat e tyre është i madh.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
28°/17°
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Thunderstorm
23°/15°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of Shiu!
25°/14°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/13°
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Thunderstorm
24°/13°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/13°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
27°/13°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Chance of a Thunderstorm
27°/13°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/12°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr