Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Granit Xhaka flet për Henrikh Mkhitaryan

Granit Xhaka flet për Henrikh Mkhitaryan

0 Komentet 🕔19.01.2018 - 14:14

508b93e180ee483e81c390e020f7376a

 

Kapiteni i kombëtares  së  Armenisë duket i vendosur për largimin nga Manchester United.

Granit Xhaka ka mbështetur Henrikh Mkhitaryan duke thënë se mund jetë një sukses në Arsenal nëse ai bashkohet në këmbim të Alexis Sanchez.

Mkhitaryan ka luftuar për ndikuar në  ecurinë  e Manchester United që nga bashkimi në verën e vitit 2016 dhe është caktuar për të kaluar në stadiumin Emirates, me Sanchez duke shkuar në anën tjetër.

Ai impresioi Bossin e Arsenalit Arsene Ëenger duke luajtur kundër Arsenalit për Borussia Dortmund, Mkhitaryan ka qenë një objektiv afatgjatë për francezin.

Mkhitaryan shënoi kundër Arsenalit për Borussia Dortmund në vitin 2013.

Nënshkrimi i ndërkombëtarëve të Armenisë do të zbusë çdo goditje që vuajti nga humbja e Sanchez, i cili është jashtë kontratës në verë dhe mund të largohet i lirë dhe pa kontratë.

Xhaka, i cili doli kundër Mkhitaryan gjatë kohës së tij në Bundesligë  me Borussia Monchengladbach, vlerëson se ai  mund të shkëlqejë në veri të Londrës.

“Kam lexuar se në vitin 2009 ai ka thënë se i pëlqen Arsenali”, tha Xhaka.

Xhaka doli kundër Mkhitaryan pasi Arsenali mundi Unitedin sezonin e kaluar.

“Jam i sigurt se stili i lojës këtu do t’i përshtatet atij. Çdo lojtar ka cilësitë e veta. Ai është një futbollist i madh, prandaj le të shohim se çfarë ndodh.

“Ishte e vështirë për të luajtur kundër tij. Për të qenë i sinqertë, më mirë do të kisha luajtur së bashku me të. Ai është një lojtar i cili është padyshim shumë i mirë dhe ka shumë cilësi të mira “.

Xhaka i referohej një interviste të UEFA-s me Mkhitaryan gjatë fjalës së tij në Armeni  Pyunik ku ai lavdëroi Ëengerin dhe tha se Arsenali ishte “ekipi i tij i preferuar” dhe se ai do të dëshironte të luante atje një ditë.

Ëenger beson se Mkhitaryan ka treguar një dashuri për Arsenalin..

“Ne luajtëm shumë herë kundër tij (Mkhitaryan) kur ai ishte në Dortmund,” tha Ëenger.

“Ai sigurisht vlerësoi cilësinë e lojës sonë dhe mënyrën se si luajmë futboll. Kjo është arsyeja pse me siguri ai e do klubin. ”

Burimi: Eurosport

Përshtati: A.T

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Overcast
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Clear
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-2°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-5°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214