Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Google ndryshon tagline-in për Palestinën

Google ndryshon tagline-in për Palestinën

0 Komentet 🕔06.05.2013 - 07:22

Motori gjigant i kërkimit në internet Google, ka ndryshuar tagline-in nga “Territoret Palestineze” në “Palestinë”. Ndryshimi u prezantua më 1 Maj. Tani kushdo që hap google.ps. , poshtë logos së Google do të gjejë etiketimin (tagline) “Palestinë” në gjuhën arabe dhe në anglisht.

Jo të gjithë e kanë pritur mirë këtë ndryshim, duke shkaktuar edhe debate të shumta. Politikanët e Izraelit kanë reaguar, duke thënë se ende nuk janë vendosur kufijtë për një shtet palestinez. Izraeli e konsideron si paragjykuese përdorimin zyrtar te fjalës Palestinë dhe si penguese për bisedimet për paqe.

Autoritetet Palestineze, nga ana tjetër, e kanë pritur shumë mirë vendimin që ka marrë Google. “Ky është një hap në drejtimin e duhur, një hap në kohë, që duhet t’i inkurajojë të tjerët për të reflektuar mbi përkufizimin dhe vendosjen e emrit që meriton Palestina dhe jo përdorimin e termit ‘territore palestineze’”, thekson Sabri Saidam, këshilltari i presidentit palestinez Mahmud Abas.

Ai gjithashtu deklaroi, se kërkesa për një ndryshim të tillë i është drejtuar më herët kompanive ndërkombëtare, përfshirë edhe Google, edhe nga ana e qeverisë palestineze.

/Ejup Lila/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Overcast
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Clear
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-2°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-5°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214