Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Goditet rrjeti ndërkombëtar i drogës Hollandë –Shqipëri

Goditet rrjeti ndërkombëtar i drogës Hollandë –Shqipëri

0 Komentet 🕔02.10.2014 - 10:00

Policia italiane shkatërron një rrjet ndërkombëtar të lëndëve narkotike Hollandë –Shqipëri i përbërë nga 36 persona, ku pjesa më e madhe janë shqiptarë . Rrjeti trafikantëve drejtohej nga vëllezërit Edmond dhe Gerti Marku dhe Ditmir Vuçaj dhe bënin transportimin e çdo lloj substance narkotike me sasira të mëdha.

Nga banda e të arrestuarve janë edhe shtetas shqiptarë Aleks Mejdani, Leonard Smakaj, Tafil dhe Daniel Popa, Arben Demaj, Vullnet Rexha, Artur Baha, Sokol Ndoci, Martin Lulaj Alfred Dekaj, Emilion Veka dhe Gentian Isufaj.

Pjesa më e madhe e drogës blihet në Hollandë më pas e ngarkonin në kamionë ose makina për ta dërguar në Itali, duke përdorur zonën rreth Varesë si qëndër.

Në total janë ndalur 69 persona pjesa më e madhe e tyre janë me origjinë shqiptare.

/Objektiv.al/

 

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E shtunë E diel
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 19, 2018
Overcast
13°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Shiu!
13°/6°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Shiu!
11°/1°
Sot E shtunë E diel
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2018
Shiu!
12°/0°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Pjesërisht vranët
7°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Chance of Shiu!
6°/-3°
Sot E shtunë E diel
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2018
Pjesërisht vranët
7°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Shiu!
7°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Chance of Shiu!
4°/0°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr