Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Godelli na nderon me ar

Godelli na nderon me ar

0 Komentet 🕔11.04.2013 - 12:01

Peshngritësi i kombëtares shqiptare, Daniel Godelli, ka arritur të fitojë një medalje ari dhe dy bronzi në Kampionatin Europian të Peshëngritjes, që po zhvillohet në pallatin e sportit “Asllan Rusi” në Tiranë.

Sportisti arriti të ngrejë 180 kilogram në stilin e shtytjes, duke u shpallur kampion Evrope në kategorinë deri në 69 kilogramë.

 

godelli

Medaljet e bronzit i mori në stilin e shkëputjes dhe në dy garësh. Në stilin e shkëputjes arriti të ngrejë 145 kilogram, ndërsa në dygarësh arriti të pozicionohej në vendin e tretë, pasi në total pesha e ngritur prej tij ishte 325 kg.

Ndërkohë, për femra Romela Begaj arriti të zërë vendin e tretë. Peshëngritësja shqiptare ishte një nga pretendentet për të marrë medaljen e arit. Nga 6 provat e saj, Begaj arriti të kalojë vetëm 2 prej tyre, nga një për secilin stil, duke qenë larg çdolloj pritshmërie.

Gjithsesi, bashkë me tre medaljet e marra nga Godelli, Shqipëria e mbyll këtë kampionat me 6 medalje në total, 5 bronzi dhe vetëm një ari. /Ariglon Pali/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214