Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Gjykimi i gazetarëve në Egjipt, qeveria i konsideron terroristë

Gjykimi i gazetarëve në Egjipt, qeveria i konsideron terroristë

0 Komentet 🕔21.02.2014 - 11:38

20 gazetarë akuzohen për përhapjen e “informacioneve të gabuara” rreth Egjiptit dhe mbështetje te Vëllazërisë Muslimane.Gjykimi u shty për muajin e ardhshëm.

Al-Jazeera e ka selinë në Katar, sundimtarët e të cilit mbështesin Vëllazërinë Muslimane dhe ish presidentin egjiptian Mohamed Morsi. Që kur zoti Morsi u rrëzua nga pushteti nga ushtria në korrik, mbulimi i ngjarjeve në Kajro dhe pjesë të tjera të vendit nga ky rrjet është kritikuar si në favor të Vëllazërisë Muslimane.  Drejtuesit e rrjetit kanë mbrojtur mbulimet e tyre dhe kanë denoncuar akuzat kundër gazetarëve si “absurde, të pabaza dhe të rreme.”

Persekutimi i gazetarëve nga Egjipti si mbështetës të terrorizmit ka tërhequr vëmendje të madhe ndërkombëtare nga gazetarë të tjerë, grupe të të drejtave të njeriut dhe të tjerë të shqetësuar rreth gjendjes së lirisë së shtypit në Egjipt.

Al-Jazeera i ka bërë thirrje njerëzve në mbarë botën të marrin pjesë në ditën globale të veprimit më 27 shkurt për të treguar solidaritet me gazetarët dhe për t’i bërë presion Egjiptit për lirimin e tyre.

\B.Belegu\

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Overcast
10°/3°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
15°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-6°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Ice Pellets
2°/-2°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/0°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214