Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Gjykata vendos sot për Xhaminë e Namazgjasë

Gjykata vendos sot për Xhaminë e Namazgjasë

0 Komentet 🕔07.08.2013 - 08:07

Gjykata e Tiranës vendos sot nëse do të ndërtohet Xhamia e Madhe e Namazgjasë apo jo.

Procesi gjyqësor i sotëm zhvillohet pas padisë së bërë nga Instituti i Çështjeve Kombëtare-INA. Në kërkesëpadinë e këtij instituti kërkohet ‘‘Shfuqizimi i Vendimit NR.2. datë 29.0.2013 për miratimin e dhënies së “Lejes zhvillimore e komplekse për Xhaminë e Namazgjasë”’’. Kjo pasi, sipas tij, leja është dhenë në kundërshtim me procedurat e parashikuara në ligj.

Instituti i Çështjeve Kombëtare-INA kërkon nga gjykata masë të përkohshme për sigurimin e padisë, ku të urdhërojë ndërprerjen e menjëhershme të punimeve, ndalimin e prerjes së pemëve dhe zaptimin e trotuareve publikë nga subjektet e ndërtimit në kufijtë me këtë pronë deri në përfundim të shqyrtimit gjyqësor, sepse vazhdimi i mëtejshëm i punimeve do ta bëjë të pamundur ekzekutimin e një vendimi gjyqësor të dhënë nga kjo gjykatë.

/Romina Qama/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr