Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Gjykata e Krimeve të Rënda: Hetimet për Frrokun do të vazhdojnë

Gjykata e Krimeve të Rënda: Hetimet për Frrokun do të vazhdojnë

0 Komentet 🕔03.08.2013 - 08:58

Hetimet për Arben Frrokun do të vazhdojnë edhe për dy muaj të tjerë. Vendimi u mor nga Gjykata e Krimeve të Rënda në Tiranë e cila rrëzoi kërkesën e avokatit Frroku për pushimin e hetimeve ndaj tij.  Frroku akuzohet për vrasjen e ish-shefit të komisariatit Nr 6 në Tiranë, Dritan Lamaj, ngjarje e ndodhur në fund të muajit shkurt të këtij viti.

Prokuroria nuk ka prova të mjaftueshme për të gjykuar Arben Frrokun. Sipas saj, e vetmja provë shkencore është gjetja e disa faktorëve plotësues, të cilësuar si të llojit barut, në pallton e të dyshuarit. Për këtë arsye, brenda dy muajve të ardhshëm synohet ekstradimi nga Greqia i Frrokut dhe të afërmit të tij Jak Jaku, si dhe marrja e tyre në pyetje. Vetëm pas kësaj prokuroria mund të vendosë mbi lirimin ose jo të të dyshuarëve.

/Romina Qama/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Overcast
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Clear
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-2°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-5°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214