Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Gjosha për progress-raportin: Plotësimi i 5 prioriteteve për anëtarësimin në BE, sfida e ardhshme

Gjosha për progress-raportin: Plotësimi i 5 prioriteteve për anëtarësimin në BE, sfida e ardhshme

0 Komentet 🕔09.10.2014 - 12:11

Në një dalje publike para mediave Ministrja e Integrimit, Klaudja Gjosha e cilësoi sfidë hapjen e negociatave për anëtarësimin në Bashkimin Europian.

Një ditë pas publikimit të progres-raportit,në deklaratën e saj, ministrja Gjosha theksoi se kjo do të bëhet e mundur vetëm përmes plotesimit të 5 prioriteteve kyçe. “Siç citohet në progres raport Shqipëria ka bërë hapa para, por duhet të jemi të vetëdijshëm që puna që na pret është edhe më e madhe. Procesi i integrimit realizohet hap pas hapi dhe kërkon kohë”- u shpreh Gjosha.

Ministrja u kërkoi palëve politike të vendosin axhendën e integrimit mbi axhendën partiake dhe shtoi se qeveria mbetet e hapur për dialog me opozitën.

“Jemi shumë të hapur për dialog me opozitën dhe kemi ftuar shpesh herë sepse vendi ku zhvillohet dialogu politik është parlamenti. Është vendi ku duhet bërë gjithë dialogu politik. Jemi të hapur për të diskutuar çështje konkrete. Që qeveria të ndërmarrë reforma konseusale ka nevojë për opozitën. Reforma në drejtësi ka treguar që nuk është e pa mundur që palët të ulen së bashku. Ne do ecim me ritme te shpejta e gjithë kjo kërkon konsensus dhe dialog. Parlamenti ka nevojë për një debat real për të gjetur të mesmen më të mirë për të ndërmarrë reformat dhe vendimet e qeverisë”- u shpreh Gjosha

/Ilda Xhafa/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Pjesërisht vranët
18°/7°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/0°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Chance of Shiu!
6°/-1°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
8°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
10°/0°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Shiu!
11°/5°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
9°/1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr