Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Gjendet piktura e famshme e Chagall e vjedhur 30 vite mȅ parȅ nȅ New York

Gjendet piktura e famshme e Chagall e vjedhur 30 vite mȅ parȅ nȅ New York

0 Komentet 🕔14.04.2018 - 17:22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Një pikturë e Marc Chagall e vjedhur në New York 30 vjet më parë është gjetur nga Fbi dhe do t’i kthehet trashëgimtarëve. Piktura, e titulluar ‘Otello dhe Desdemona’, është mbajtur e fshehur për vite në një depo të Marylan.

Kȅshtu qȅ poseiduesi i saj nuk ka pasur kurrȅ mundȅsinȅ ta varȅ nȅ murȅ . Ai u pȅrpoq qȅ vitin e kaluar me kȅshillȅn e njȅ galerie pȅr ta shitur , por nuk arriti dot dhe ja dorȅzoi pikturȅn Fbi- sȅ . Piktura ishte blerȅ nga njȅ ҫift , Hellers , nȅ vitet njȅzet dhe u  vodh nga apartamenti i tyre nȅ 1988,  atȅherȅ ata 80 vjeҫarȅ nȅ Manhatan ,  nȅ Upper East Side

Pasi ishin kthyer nga pushimet vjetore prej dy muajsh nga Aspen , nȅ Colorado , ҫifti e kishin gjetur apartamentin bosh nga pikturat dhe bizhuteritȅ, tapetet, tȅ gjitha me njȅ vlerȅ rreth 600 000 dollarȅ .

Hetimi zbuloi qȅ kishte qenȅ njȅ punȅtor qȅ kishte marrȅ ` Otellon dhe Desdemonen` . Nȅ njȅ ankand tȅ 1974 piktura ishte vlerȅsuar me njȅ vlerȅ nga 50. 000 nȅ 65 000 dollarȅ . Trashȅgimtarȅt e pikturȅs kanȅ thȅnȅ qȅ do ta shesin dhe do tȅ shlyejnȅ siguracionin , ndȅrsa pjesȅn qȅ metet do ja japin organizatave jofitimprurȅse.

                                                                                                                                                               Pȅrgatiti : F. Bushi

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Overcast
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Clear
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-2°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-5°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214