Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Gjenden 4 adoleshentët e humbur në det

Gjenden 4 adoleshentët e humbur në det

0 Komentet 🕔26.08.2013 - 08:00

Gjenden pas 16 orë kërkimesh 4 adoleshentët e humbur pasditen e djeshme në plazhin e Durrësit.

Katër të rinjtë, Florind Gjoka, Oreld Nikolli, Vilson Marku dhe Fatjon Prenga, të moshës 16-17 vjeç, janë gjetur mëngjesin e sotëm në sektorin ‘’Rinia’’ në Durrës, fatmirësisht pa probleme shëndetësore.

Ata kishin marrë një pedaliere në zonën e ‘’Kallmit’’ rreth orës 14:00, duke i thënë pronarit që do ta kthenin për gjysëm ore, por janë zhdukur në det të hapur.

Qëllimi i adoleshenteve ka qenë të shkonin drejt Italisë, pasi njëri prej tyre ka dërguar një mesazh në adresë të vëllait ku i ka bërë të ditur se janë nisur drejt Italisë.

Familjarët e alarmuar kanë lajmëruar menjëherë autoritetet bregdetare të cilat kanë nisur operacionin e kërkim-shpëtimit përgjatë gjithë natës nga Shëngjini gjer në sektorin ‘’Rinia ‘’në Durrës, ku dhe u gjetën sot në mëngjes.

Të rinjt mësohet se ishin me origjinë nga Mirdita por të ardhur me banim në Durrës, ndërsa pronari që u kish dhënë pedalieren 4 adoleshenteve është shprehur se ua kish dhënë për të bërë xhiro në det ashtu si bënte me të gjithë pushuesit e tjerë.

 

/Elona Tereziu/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Shiu!
10°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
16°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore! Showers
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214