Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Gjashtë ditë aksion, Policia vë nën kontroll Lazaratin

Gjashtë ditë aksion, Policia vë nën kontroll Lazaratin

0 Komentet 🕔20.06.2014 - 12:35

Pas pesë ditësh aksion policia arriti të hynte dje në brendësi të Lazaratit, duke vendosur kontrollin e plotë të fshatit. Nga dita e djeshme nuk ka më të shtëna mes personave të armatosur dhe forcave të policisë.

Ata që qellonin janë larguar nga fshati ndersa banorët e tjerë lejuan policinë të vijojë kontrollet në banesat e tyre. Fshati është i mbuluar nga një re tymi si paasojë e djegies së kanabisit nga vetë banorët.

Forcat RENEA dhe FNSH kanë nën kontroll lazaratin dhe po vazhdojnë kërkimet për identifikimin e sipërfaqeve të kultivuara me bimë narkotike dhe më pas asgjësimin e tyre. Po ashtu po punohet dhe për gjetjen dhe kapjen e personave që qëlluar me armë forcat e Policisë së Shtetit.

Nga kontrollet e deritanishme janë sekuestruar sot 1 antitank, 1 mitroloz dhe një sasi e madhe fishekësh e municioni mitrolozi, antitanku, e armësh të tjera.

Gjithashtu është arrestuar shtetasi Telha Ramazan Gjyli pas gjetjes së 590 fishekëve dje në banesën e tij.

ggg

Gjatë këtyre gjashtë ditëve strukturat e Policisë së Shtetit  kanë asgjësuar mbi 23 ton e 404.1 kg kanabis sativa, si dhe rreth 81.300 rrënjë bimë narkotike dhe fidanë. Gjithashtu  gjatë kontrolleve janë zbuluar dhe 4 laboratorë, nga të cilët 2 të përpunimit të bimëve narkotike dhe 2 për përpunimin e vajit të hashashit. Njëherazi policia ka sekuestruar sasi të konsiderueshme municioni dhe armë, nga të cilat 17 armë të rënda, si dhe 2 armë gjahu.

Deri tani janë kontrolluar mbi 130 banesa dhe janë arrestuar 15 persona të dyshuar për sulmet me armë ndaj forcave të policisë, për kultivimin kanabisi, prodhim e shitje të lëndëve narkotike, kundërshtim të punonjësve të policisë, për shkatërrim prone apo mbajtje pa leje të armëve e municionit luftarak.

/Romina Qama/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/5°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
1°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214