Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Gjak nga hundët, disa mënyra për ta ndalur menjëherë!

Gjak nga hundët, disa mënyra për ta ndalur menjëherë!

0 Komentet 🕔16.12.2013 - 16:44

Gjakëderdhja është një problem që  secili nga ne është përballur qoftë edhe njëherë të vetme. Gjaku i cili del nga hundët mund të shkaktohet nga i shtohti, nga goditja por edhe nga ngacëmimi që ne vetë i bëjnë hundës. Ndaj për të ndaluar në moment gjakun që del nga hundët ka disa mënyra praktike.

449397

 

I ftohti- Rrëmbeni menjëherë në frigorifer pak akull apo diçka të ftohtë dhe vendoseni në hundë dhe në kokë. Temperaturat e ftohta tkurrin venat e gjakut dhe ndalojnë hemorragjinë.

Limoni- Hidhni disa pika limon në hundën që po rrjedh gjak. Limoni është një element natyral që ndihmon për të bllokuar hemorragjinë, duke mbyllur kështu edhe venat e gjakut.

Uthulla e mollës- Lyeni një fasho me uthull molle dhe mbajeni poshtë hundës, do të shikoni që brenda pak çasteve gjakderdhja do të ndalojë.

/Redjon Shtylla/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214