Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Beder



Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

George Soros nis sulmin e ashpër ndaj Trump – “SHBA-të në kursin  e një lufte bërthamore”

George Soros nis sulmin e ashpër ndaj Trump – “SHBA-të në kursin e një lufte bërthamore”

0 Komentet 🕔26.01.2018 - 19:23

4

Soros thotë se presidenti amerikan ishte i prirur për të krijuar një ‘shtet mafioz’ që shtyp të drejtat individuale por që nuk është në gjendje për shkak të kushtetutës së SHBA.

George Soros përdori fjalimin e tij në Davos për të nisur një sulm të ashpër ndaj Donald Trump dhe argumenton se Presidenti i ka vendosur SHBA-të në kursin  e një lufte bërthamore.

Miliarder, i cili është një nga donatorët kryesorë Demokratikë, argumentoi se administrata e Trump përbënte një rrezik të madhë për botën dhe mbijetesa e gjithë qytetërimit tonë ishte në rrezik.

Soros, i cili renditet i 20 në listën e Revistës Forbes të 400 amerikanëve më të pasur, tha se ai megjithatë mbetet optimist se kjo ishte një situatë e shkurtër që do të zgjidhte veten në vitin 2020 – nëse jo më parë.

“Unë e konsideroj administratën Trump si një rrezik për botën, por e konsideroj atë si një fenomen thjeshtë  të përkohshëm që do të zhduket në vitin 2020 ose edhe më shpejt”, tha ai gjatë fjalimit të tij kryesor në takimin vjetor të Forumit Ekonomik Botëror në Zvicër.

Përgatiti: E.S.L

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
12°/-1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
11°/1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Shiu!
11°/4°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
4°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Pjesërisht vranët
5°/-5°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-3°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
2°/-8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Pjesërisht vranët
2°/-5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214