Galiani: Nëse ikën Robinjo, vjen Lajliç

0

Adriano Galiani është shprehur se në rast se Robinjo vendos të largohet ata do të futen në bisedime për Adem Ljaliçin e Fiorentinës.

“Nëse Robinjo largohet, ka disa kandidatë që mund ta zëvendësojnë, duke përfshirë edhe Ljajiçin. Ai është futbollist i Fiorentinas dhe nuk jam i sigurt nëse duan ta shesin… Nëse dikush do të largohet, dikush tjetër do të transferohet, përndryshe jemi mirë”, u ka thënë Galiani gazetarëve.

Robinjo kërkohet nga Santosi edhe lojtari dëshiron klubin brazilian, por sipas klubit ai kërkon rrogë shumë të lartë. Milani është i gatshëm ta lë të lirë 29-vjeçar-in për jo më pak se 8 milion euro.

Adem Lajaliç ka bërë një sezon të mirë me klubi vjollcë ku ka arritur të shënojë 12 gola sezonin që kaloi. Ai është transferuar në vitin 2010 në Itali për shumën e 8 milion eurove.

/Ariglon Pali/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here