Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Futbollisti i Partizanit humbet ndjenjat, nuk kishte ngrënë mëngjes

Futbollisti i Partizanit humbet ndjenjat, nuk kishte ngrënë mëngjes

0 Komentet 🕔30.04.2015 - 09:42

Sulmuesi serb i Partizanit, Stefan Raçiç, humbi ndjenjat gjatë stërvitjes së djeshme, duke shkaktuar panik tek skuadra kryeqytetase.

Fillimisht ai pati shqetësime me frymëmarrjen dhe pas disa sekondash pasi ishte ulur anësh fushës humbet ndjenjat. Futbollistit Raçiç i futet gjuha brenda, duke vënë në alarm stafin mjekësor dhe futbollistët e tjerë.

Pas rreth 20 minutash stërvitje, Stefan Raçiç afrohet pranë fizioterapistit të skuadrës, duke i thënë se ka probleme me frymëmarrjen dhe se nuk ndihej mirë. Disa sekonda më pas, sulmuesi humbet ndjenjat dhe i bie koka në tokë duke u shtrirë i gjithi.

Në këtë moment fizioterapisti lëshon alarmin, duke thirrur mjekun e skuadrës që ndodhej pak më tutje. Njëkohësisht me të afrohet edhe mjeku i Kukësit, Pertef Rusi, pasi skuadra verilindore po zhvillonte stërvitjen në fushën tjetër të kompleksit.

Rusi ndërhyn menjëherë dhe pas rreth katër minutash përpjekje, bëhet e mundur që Raçiç të përmendet. Në atë moment mjekët i japin lëngjet e nevojshme, për shkak se futbollisti nuk kishte konsumuar mëngjes.

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Pjesërisht vranët
18°/7°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/0°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Chance of Shiu!
6°/-1°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
8°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
10°/0°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Shiu!
11°/5°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
9°/1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr